Wskazówki dotyczące czyszczenia i konserwacji

Czyszczenie szyb

Szkło ma delikatną powierzchnię, dlatego nie można nigdy usuwać zanieczyszczeń z szyb twardymi lub ostrymi przedmiotami. Powinni Państwo stosować środki do czyszczenia szyb używane zazwyczaj w gospodarstwie domowym lub inne środki czystości rozpuszczone w wodzie. Resztek zaprawy murarskiej albo innych trwale przylegających zanieczyszczeń nie należy usuwać mokrą gąbką lub szczotką, lecz ostrożnie zeskrobać żyletką przylegającą płasko do szyby. Nigdy nie należy stosować do mycia agresywnych środków do szorowania!

Czyszczenie uszczelek

Uszczelki z APTK są szare, co jest konieczne ze względu na odporność na promienie słoneczne i warunki atmosferyczne. W nowych uszczelkach mogą się początkowo pojawić drobne przebarwienia. Można je usunąć zwykłymi środkami czyszczącymi, używanymi w gospodarstwie domowym, oraz wodą. W żadnym razie nie należy czyścić uszczelek rozpuszczalnikami!

Czyszczenie ram z tworzyw sztucznych

Do czyszczenia okien z tworzyw sztucznych można stosować środek pielęgnacyjny Firmy Brugmann MZ 285, jak również środki używane w gospodarstwie domowym. Najlepiej do tego celu nadają się np. Prill, Dor, Ajax, Ten itp. w połączeniu z wodą, tak jak to się zazwyczaj praktykuje w gospodarstwie domowym. W żadnym przypadku nie należy usuwać zanieczyszczeń rozpuszczalnikami. Można w ten sposób uszkodzić powierzchnię, a brud wniknie tylko głębiej w ramę. Poza tym rozpuszczają Państwo w ten sposób substancje stabilizujące oraz światłochronne, które znajdują się na powierzchni, a to prowadzi do trwałych przebarwień i niszczenia powierzchni.

Comments are closed.